Strona główna O programie Aktualności programu Aktualności Lokalne Lokalne - łódzkie Prezydent Kropiwnicki pozywa SLD za „Gazetę Referendalną”

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Prezydent Kropiwnicki pozywa SLD za „Gazetę Referendalną” PDF Drukuj Email
Środa, 13 Styczeń 2010 14:33

Jerzy Kropiwnicki, prezydent, pozwał do sądu Sojusz Lewicy Demokratycznej. Prezydent twierdzi, że SLD w "Gazecie Referendalnej" opublikowali kłamstwa m.in. takie, że prezydent nie wybudował w tej kadencji żadnej drogi. - Uważamy, że argumentacja inicjatorów referendum, czyli SLD, oparta jest na nieprawdziwych danych i informacjach, wprowadza w błąd i buduje negatywny obraz naszego miasta - mówi Karol Chądzyński, szef ŁPO. Rozprawa w środę o godz. 9.
Prezydent, w trybie art.
35 Ustawy o referendum, wnosi o nakazanie sprostowania nieprawdziwych informacji i przeproszenie wnioskodawcy przez opublikowanie na koszt SLD i Dariusza Jońskiego w ciągu 48 godzin od uprawomocnienia się postanowienia.
Sprostowania i przeprosiny pojawić się mają na
3 stronach łódzkich gazet codziennych: Dziennika Łódzkiego, Expressu Ilustrowanego i łódzkiego dodatku Gazety Wyborczej.
Sprostowania dotyczyć maja nieprawdziwych zarzutów przeciwko Jerzemu Kropiwnickiemu zamieszczonych w Gazecie Referendalnej, wydanej przez SLD, oraz padających w jednej z audycji Radia Łódź.

Źródło: Polska Dziennik Łódzki „ Łódź: prezydent pozwał SLD w trybie wyborczym” oraz Gazeta Wyborcza,” Łódź W środę sesja i sąd w tym samym czasie” (12-01-2010)

 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie