Strona główna Z wokandy Z kraju Rozprawa apelacyjna blogera z Ryglic - odpowiedzialność za komentarze internautów

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Rozprawa apelacyjna blogera z Ryglic - odpowiedzialność za komentarze internautów PDF Drukuj Email
Środa, 18 Styczeń 2012 17:28
W czwartek 19 stycznia 2012 r. odbędzie się rozprawa apelacyjna w sprawie o ochronę dóbr osobistych przeciwko Andrzejowi J. - blogerowi z Ryglic, który w pierwszej instancji przegrał proces z burmistrzem miasta za komentarze innych internautów zamieszczone na jego blogu. Więcej o stanie faktycznym sprawy oraz o wyroku sądu pierwszej instancji można przeczytać tutaj.

Rozprawa apelacyjna odbędzie się w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie o godz. 10.00. Pełnomocnik pozwanego wnosi o oddalenie powództwa, ewentualnie o uchylenie wyroku Sądu Okręgowego w Tarnowie i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania. Ponadto, zawarł w apelacji wniosek o rozważenie skierowania pytania pytania prawnego do Sądu Najwyższego dotyczącego zakresu obowiązków administratora serwisu internetowego jeśli chodzi o prewencyjną kontrolę treści dodawanych na portalu przez innych użytkowników sieci.

HFPC obserwuje ten proces. Złożyliśmy także opinię przyjaciela sądu w tej sprawie przed sądem pierwszej instancji. Proces blogera został uznany za jednej z najbardziej precedensowych w 2011 r. przez PAP (zob. więcej na ten temat).

 

 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie