Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Dziennikarka pisząca o SKOKach prawomocnie uniewinniona od zarzutu zniesławienia PDF Drukuj Email
Piątek, 20 Październik 2017 16:35

 

W piątek 13 października 2017 r. przed Sądem Okręgowym w Warszawie prawomocnie zakończył się proces Joanny Solskiej, dziennikarki „Polityki” oskarżonej o zniesławienie przez Komisję Krajową Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo Kredytowej (sygn. akt  IX Ka 801/17). Sąd utrzymał w mocy uniewinniający wyrok Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy.
Więcej…
 
Transparent „Polka Nie-podległa” nie stanowił znieważenia Znaku Polski Walczącej – wyrok uniewinniający aktywistów „Zielonych" PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 09 Październik 2017 08:36

W czwartek 5 października 2017 r. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia uniewinnił trójkę działaczy Partii Zieloni, którzy zostali obwinieni o znieważenie Znaku Polski Walczącej. Do znieważenia miało dojść przez eksponowanie transparentu, na którym na końcu kotwicy namalowane zostały symbole płci. Wyrok jest nieprawomocny.

Na prośbę HFPC obwinionych reprezentował pro bono adw. Artur Pietryka. Fundacja ponadto złożyła w sprawie opinię przyjaciela sądu.
Więcej…
 
Oskarżona o zniesławienie dziennikarka „Białe Błota Info” prawomocnie uniewinniona PDF Drukuj Email
Środa, 04 Październik 2017 10:28
W piątek 29 września 2017 r. przed Sąd Okręgowym w Bydgoszczy prawomocnie zakończyło się postępowania w sprawie dotyczącej zniesławienia jednego z radnych gminy przez Marzannę Kreję, dziennikarkę i redaktorkę naczelną czasopisma „Białe Błota Info”. Sąd utrzymał w mocy uniewinniający wyrok sądu I instancji ( sygn. akt IV KA 694/17).
 
Sprawa dotyczyła wypowiedzi dziennikarki zamieszczonych w czasopiśmie „Białe Błota info” oraz formułowanych na sesjach Rady Gminy, w których krytycznie odnosiła się słów i zachowania radnego na sesji, a także do zmian w Statucie Gminy Białe Błota.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie