Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Telewizja Republika wygrała w sądzie z Kulczyk Investments i Ciechem PDF Drukuj Email
Wtorek, 21 Marzec 2017 12:36
W dniu 20 marca 2017 r. w Sądzie Okręgowym w Warszawie zapadły wyroki w dwóch sprawach przeciwko Telewizji Republika i jej dziennikarzom. Pierwszy proces wytoczony został z powództwa Jana Kulczyka oraz Kulczyk Investments (sprawa o sygnaturze XXVC 363/15), drugi z powództwa Ciech S.A. (XXVC 562/15). W obu sprawach Sąd zadecydował o oddaleniu powództwa w całości i zasądzeniu kosztów zastępstwa procesowego od powodów.
Więcej…
 
Dziennikarka oskarżona o naruszenie miru domowego w przychodni weterynaryjnej uniewinniona PDF Drukuj Email
Wtorek, 07 Marzec 2017 13:49
Sąd Rejonowy w Nysie w 7 marca 2017 r. uniewinnił dziennikarkę „Nowiny Nyskich”, Dominikę Wolak, oskarżoną o naruszenie miru domowego w związku z odmową opuszczenia przychodni weterynaryjnej (sygn. akt II K 1324/16). Wyrok jest nieprawomocny.
Więcej…
 
Sąd Okręgowy raz jeszcze zajmie się sprawą ujawnienia danych informatora przez dziennikarza PDF Drukuj Email
Czwartek, 16 Luty 2017 14:05

W Sądzie Apelacyjnym w Warszawie odbyła się 3 lutego 2017 r. rozprawa apelacyjna w sprawie o ochronę dóbr osobistych przeciwko Newsweekowi w związku z naruszeniem obowiązku ochrony tożsamości informatora M. przez dziennikarza tego tygodnika. Sąd Okręgowy wcześniej oddalił powództwo M. SA uchylił ten wyrok i przekazał sprawę SO do ponownego rozpoznania.

W ustnym uzasadnieniu wyroku SA stwierdził, że sąd pierwszej instancji nie ustalił, jakiego rodzaju relacja prawna łączyła dziennikarza z redakcją i w związku z tym, na jakiej dokładnie podstawie wydawcę tygodnika można by pociągnąć do odpowiedzialności za zachowanie dziennikarza. Dopiero po zbadaniu tego aspektu, SO raz jeszcze powinien ocenić, czy w sprawie doszło do bezprawnego naruszenia dóbr osobistych.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie