Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Dziennikarka pisząca o SKOKach oskarżona o zniesławienie PDF Drukuj Email
Czwartek, 16 Luty 2017 07:50

Przed Sądem Rejonowym dla miasta Stołecznego Warszawy w Warszawie toczy się proces J. Solskiej, dziennikarki Tygodnika Polityka oskarżonej o zniesławienie przez Komisję Krajową Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo Kredytowej. (sygn. akt IV K 142/15).

Postępowanie sądowe toczy się z wyłączeniem jawności. Jest ono obserwowane przez Helsińską Fundację Praw Człowieka na podstawie art. 361 § 3 Kodeksu postępowania karnego.

Najbliższa rozprawa odbędzie się 16 marca o godzinie 14.


 
Rozpoczął się proces dziennikarki oskarżonej o naruszenie miru domowego w przychodni weterynaryjnej PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 13 Luty 2017 13:48
Przed Sądem Rejonowym w Nysie 7 lutego ruszył proces dziennikarki „Nowin Nyskich”, Dominiki Wolak, oskarżonej o naruszenie miru domowego w związku z odmową opuszczenia przychodni weterynaryjnej (sygn. akt II K 1324/16).

 

Do zdarzenia miało dojść w lipcu 2016 r., gdy dziennikarka – na prośbę czytelników o interwencję – przygotowywała materiał prasowy na temat stanu bezdomnych kotów poddawanych sterylizacji i kastracji za publiczne pieniądze w nyskiej przychodni weterynaryjnej. Red. Wolak przeprowadziła rozmowę z właścicielką lecznicy, która pokazała jej pomieszczenie z kotami. Zdaniem dziennikarki, koty były trzymane nieodpowiednich warunkach. Po paru dniach red. Wolak wróciła do przychodni, by uzyskać adres mailowy właścicielki, w celu przesłania jej wypowiedzi do autoryzacji. Dziennikarka chciała również sprawdzić, czy poprawiono warunki trzymania zwierząt. Z relacji dziennikarki wynika, że gdy próbowała sfotografować stan znajdujących się tam kotów, personel placówki siłą zmusił ją do opuszczenia pomieszczenia.

Więcej…
 
SO w Piotrkowie Trybunalskim utrzymał wyrok I instancji w sprawie bloga „Jawny Przedbórz” PDF Drukuj Email
Środa, 25 Styczeń 2017 13:51

Prawomocnie zakończyło się postepowanie w sprawie bloga „Jawny Przedbórz”. Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim utrzymał uniewinniający wyrok I instancji (sygn. akt IV KA 759/16 W).

Sprawa dotyczyła odpowiedzialności Pawła Zięby, prowadzącego stronę „Jawny Przedbórz”, za brak rejestracji bloga w rejestrze dzienników i czasopism
Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie